Novice

Prikazano: 601 - 620 od 1438 zapisov

Lukanova mladinska svetovna prvakinja v težavnosti, Potočar podprvak, skupno 5 medalj za Slovenijo

Potem ko je mladinka Vita Lukan na svetovnem mladinskem prvenstvu v športnem plezanju 12. avgusta osvojila bronasto kolajno v balvanih, je 15. avgusta v Moskvi stopila še na najvišjo stopničko v težavnostnem plezanju. Luka Potočar je v kadetski konkurenci postal mladinski svetovni podprvak v težavnosti in se tako pridružil mladinki Urški Repušič in kadetinji Lučki Rakovec, ki sta srebro osvojili v balvanskem plezanju. Slovenska mladinska reprezentanca se domov vrača s skupno petimi medaljami.

Urška in Lučka mladinski svetovni podprvakinji v balvanih, Vita tretja

Slovenska mladinska reprezentanca je odlično začela mladinsko svetovno prvenstvo v športnem plezanju, saj sta mladinka Urška Repušič in kadetinja Lučka Rakovec postali mladinski svetovni podprvakinji v balvanskem plezanju, uspeh je s tretjim mestom dopolnila mladinka Vita Lukan. Kvalifikacije v težavnosti, slovenski paradni disciplini, se začenjajo danes.

Mladinsko svetovno prvenstvo v športnem plezanju Moskva 2018

Prestolnica Rusije je od 9. in 16. avgusta središče mladinskega športnega plezanja, saj gosti mladinsko svetovno prvenstvo v težavnostnem, balvanskem in hitrostnem plezanju. Na tekmovanje je prijavljenih 699 mladih športnih plezalk in plezalcev iz 43 držav, ki se bodo pomerili v treh starostnih kategorijah. Slovensko mladinsko reprezentanco bo zastopalo osem plezalk in pet plezalcev.

Garnbretova, Vezonik in Kruder na stopničkah Rock Mastra v Arcu

Arco je v teh dneh prizorišče znamenitega festivala Rock Master 2018. Po sobotni tekmi svetovnega pokala v težavnosti, na kateri sta se zlate oz. bronaste medalje veselila Janja Garnbret in Domen Škofic, je bilo 29. junija masters tekmovanje Rock Master, na katerem so si stopničke priplezali Garnbretova, Gregor Vezonik in Jernej Kruder.

Janja Garnbret v Arcu do tretje zmage letos, Domen Škofic znova tretji

V tretje gre rado, bi lahko rekli za Janjo Garnbret, ki je 28. julija na letošnji četrti tekmi svetovnega pokala v težavnostnem plezanju v italijanskem Arcu zmagala, potem ko je na slovitem tekmovalnem prizorišču lani in predlani osvojila tretje mesto. To je bila tretja zmaga Korošice v letošnji sezoni v težavnosti in četrta uvrstitev na zmagovalni oder, kamor se je drugič zapored povzpel tudi Domen Škofic, ki si je v Italiji priplezal bronasto medaljo.

Zlato za Janjo, bron za Domna v Brianconu s 5 Slovenci v finalu

Slovenska športnoplezalna junakinja Janja Garnbret je 21. julija v Brianconu na tretji tekmi svetovnega pokala 2018 v težavnosti z vrhom finalne smeri prepričljivo stopila na najvišjo stopničko, edini slovenski finalist Domen Škofic pa si je po enoletnem premoru od zmagovalnega odra v Franciji priplezal bronasto medaljo. Ekipni uspeh so dopolnile Mina Markovič s petim, Vita Lukan s šestim in Mia Krampl s sedmim mestom ter pripomogle, da so drugič v zgodovini v finalu svetovnega pokala nastopile štiri Slovenke.

Villars odpira svetovni pokal 2018 v težavnostnem plezanju

S tekmo v Villarsu v Švici 6. in 7. julija 2018 se začenja sezona svetovnega pokala v težavnostnem plezanju, medtem ko je glavnina balvanskega pokala že končana. Na uvodni tekmi stiskamo pesti za dvanajst članov slovenske reprezentance v športnem plezanju. Sobotni polfinale in finale si bo mogoče ogledati v prenosu v živo na spletni strani Mednarodne zveze za športno plezanje (IFSC).

Jernej Kruder v finalu Vaila tik pod stopničkami

Slovenski športni plezalec Jernej Kruder je 9. junija osvojil četrto mesto na tekmi svetovnega pokala v balvanskem plezanju v ameriškem Vailu. Kruder je bil edini slovenski predstavnik v finalu. Celjan je, kljub precejšnjemu trudu, v vsakem od finalnih balvanov je dosegel središčno točko oziroma bonus, ostal brez osvojenega vrha smeri v zahtevnem finalu.

1. tekma državnega prvenstva v balvanskem plezanju 2018

Komisija za športno plezanje PZS v sodelovanju s Športno-plezalnim društvom Korenjak razpisuje 1. tekmo državnega prvenstva v balvanskem plezanju. Tekmovanje bo potekalo v vseh kategorijah in sicer v soboto, 23., in v nedeljo, 24. junija 2018, na balvanski steni v Log-Dragomerju.