Novice

Prikazano: 301 - 320 od 1431 zapisov

Največji praznik vseh slovenskih planincev letos zopet malce drugače

Dan planincev v Planinski zvezi Slovenije smo zadnja leta raztegnili v celodnevno planinsko doživetje, s katerim smo proslavili planinstvo kot način življenja. Že lani in tudi letos se bo ta dan zaradi epidemije spremenil. Kljub omejitvam bomo duh povezovanja ohranili in se v soboto, 12. junija 2021, v hribe odpravili po različnih lokacijah po Sloveniji.

Janja Garnbret druga na drugi tekmi v ZDA

Janja Garnbret je bila edina slovenska predstavnica v finalu na tretji tekmi svetovnega pokala v balvanskem plezanju. V Salt Lake Cityju je slovenska športnica pred tri tisoč navijači osvojila drugo mesto in znova pokazala, da je v vrhunski formi. Garnbretova je bila edina slovenska predstavnica v disciplini hitrost ter prvič v karieri preskočila kvalifikacijski krog.

Janja Garnbret odlična v hitrosti, Kruder brez tekme v balvanih

Janja Garnbret je na tekmi svetovnega pokala v športnem plezanju v Salt Lake Cityju v disciplini hitrost prvič v karieri preskočila kvalifikacijski krog ter se prebila v izločilne boje. Jernej Kruder je zaradi stika z okuženim s koronavirusom ostaja v karanteni in danes ne bo nastopil v tekmi v balvanih.

Anže Peharc in Gregor Vezonik med najboljšimi finalisti

V Salt Lake Cityju v ZDA je bila druga tekma svetovnega pokala v športnem plezanju, tudi tokrat v balvanih. Finalni nastop sta si priborila Anže Peharc in Gregor Vezonik. Tekmo sta končala na petem oziroma šestem mestu. Katja Debevec je v ženskem polfinalu osvojila osmo mesto.

Na skupščini PZS 2021 o prizadevanjih za ustrezno plezalno infrastrukturo

Na redni letni skupščini Planinske zveze Slovenije (PZS) 21. maja 2021 v Velenju so delegati planinskih društev soglasno potrdili poročila organov PZS ter okvirni vsebinski in finančni program dela PZS za leto 2022. Zaradi ukrepov za zajezitev epidemije koronavirusa je bilo število delegatov okrnjeno, a dovolj za sklepčnost. Posvetili so se članstvu v PZS, razpisom za obnovo koč, predstavljen je bil tudi projekt izgradnje Nacionalnega plezalnega centra.

DP v športnem plezanju - težavnost

Komisija za športno plezanje PZS v sodelovanju z Društvom za razvoj plezalne kulture razpisuje 1. tekmo državnega prvenstva v težavnostnem plezanju. Tekmovanje bo potekalo za vse kategorije in sicer v soboto, 5. in nedeljo, 6. junija 2021 v Plezalnem centru Ljubljana.

KORONAVIRUS| cepljenje kategoriziranih športnikov

OKS - ZŠZ je, glede na nove pogoje za COVID-19 cepljenje, z UKC Ljubljana dogovoril cepljenje za vse kategorizirane športnike (starost nad 18 let) in spremljevalce športnikov na velikih mednarodnih športnih prireditvah po 74. členu Zakona o športu.

Štiri prvakinje na evropskem mladinskem prvenstvu

Lucija Tarkuš, Liza Novak, Zala Mlakar Starič, Lina Funa in Gorazd Jurekovič so člani slovenske mladinske reprezentance, ki so na evropskem prvenstvu v Permu v Rusiji osvojili medalje v posameznih disciplinah. Lucija Tarkuš, Liza Novak, Lina Funa in Lovro Črep so osvojili še medalje v kombinaciji. Kar štiri medalje z evropskega prvenstva imajo zlati odsev.

Minuli konec tedna v Julijcih alpinistom vremensko sicer ni bil najbolj prizanesljiv, a je šesterica gorskih reševalcev iz društev GRS iz Zgornjesavske doline vseeno brez težav z derezami in smučmi osvojila Triglav in tako na dolgo pot po Sloveniji simbolno pospremila Slovensko baklo, znanilko prihajajočih olimpijskih iger v Tokiu.

Janja z zmago dokazala, da je odlično pripravljena za olimpijske igre

Najboljša slovenska športna plezalka Janja Garnbret je z zmago na prvi tekmi svetovnega pokala v balvanskem plezanju v Meiringenu v Švici sijajno začela novo sezono mednarodnih tekmovanj in pokazala svojo vrhunsko pripravljenost. V finalnem nastopu sta nastopili tudi Vita Lukan in Katja Debevec ter osvojili peto in šesto mesto. V moškem finalu žal ni bilo slovenskega predstavnika.

Tekmovalna sezona se končno začenja

Danes in jutri bo v Meirigenu v Švici po 22 mesecih premora prva tekma svetovnega pokala športnih plezalk in športnih plezalcev v balvanskem plezanju. Mednarodno tekmovanje bo preizkus za 13-člansko slovensko reprezentanco, predvsem za Janjo Garnbret in Mio Krampl, ki bosta vrhunec sezone doživeli poleti v Tokiu, ko bo športno plezanje prvič del olimpijskega programa.

Na evropskem tekmovanju blizu medalj

Konec tedna se je v Celovcu končala prva tekma evropskega pokala, kjer sta Tjaša Slemenšek in Martin Bergant osvojila odlični mesti. Tjaša je bila četrta in Martin peti. V polfinale sta se uvrstili še Urška Repušič in Sara Čopar.

Janja Garnbret in Anže Peharc zmagala na prvi tekmi državnega prvenstva

Pod streho je pospravljena prva tekma državnega prvenstva v balvanih. Svetovna prvakinja v balvanih Janja Garnbret je tudi na plezalni steni na Logu pri Brezovici pokazala, da je v odlični formi in pripravljena na nove zmage. Zlato medaljo je namreč osvojila na prvi tekmi državnega prvenstva. Med moškimi je zmagovalec postal Anže Peharc.

S polno mero optimizma v novo tekmovalno sezono

Po lanski sušni sezoni v športnem plezanju dekleta in fantje komaj čakajo na pravo tekmovalno sezono. Zaenkrat je videti, da bodo mednarodna tekmovanja v večji meri izvedena in glede na veliko željo po merjenju moči/vzdržljivosti v steni ne dvomimo, da bodo tekmovalci tudi letos domov prinesli številne medalje. Poleti še posebej nestrpno pričakujemo prve nastope v športnem plezanju na olimpijskih igrah, ko bomo držali pesti za Janjo Garnbret in Mio Krampl.

128 let Planinske zveze Slovenije

Pred 128 leti, 27. februarja 1893, je bilo ustanovljeno Slovensko planinsko društvo, predhodnik Planinske zveze Slovenije (PZS). Ob rojstnem dnevu se na zvezi veselimo, da bo marca iz tiskarne prišla obnovljena, obsežna knjiga Slovensko planinstvo. Podobno kot prva je tudi ta namenjena najširši slovenski javnosti.