Novice

Prikazano: 461 - 480 od 1438 zapisov

Janja Garnbret v drugo svetovna prvakinja v balvanskem plezanju

Janja Garnbret ne bi mogla lepše začeti svetovnega prvenstva v športnem plezanju v Hačiodžiju na Japonskem, kjer si je prepričljivo priplezala drugo zaporedno svetovno krono v balvanskem plezanju in po izjemni sezoni, ko je slavila na vseh balvanskih tekmah svetovnega pokala, še enkrat več pokazala, da je v tej disciplini preprosto nepremagljiva. Med najboljšo deseterico balvanistov se je uvrstil tudi Jernej Kruder, Lučka Rakovec, Urška Repušič in Mia Krampl pa so se v svetovni konkurenci razvrstile med 12. in 17. mestom.

Garnbretova kot vodilna vstopa v finale SP v balvanih v Hačiodžiju

Branilka naslova svetovne prvakinje v balvanskem plezanju je svojo odlično pripravljenost pokazala tudi v balvanskem polfinalu v Hačiodžiju, kjer je bila korak - oziroma vrh - pred konkurenco. V moški konkurenci je bil najuspešnejši Slovenec Jernej Kruder, ki si je priplezal 10. mesto. Preostala slovenska trojica polfinalistk, Lučka Rakovec, Urška Repušič in Mia Krampl, se je razvrstila med 12. do 17. mestom.

Kruder v polfinalu SP Hačiodži 2019 v balvanih

V Hačiodžiju na Japonskem se z moškimi kvalifikacijami v balvanih nadaljuje svetovno prvenstvo v športnem plezanju. V torkov polfinale se je od štirih Slovencev na štartu uvrstil le Jernej Kruder, med dekleti pa četverica športnih plezalk. V torek, 13. avgusta, bo tudi balvanski finale, ki ga bo v živo prenašala TV Slovenija.

Štiri Slovenke v polfinalu SP Hačiodži 2019 v balvanih

V Hačiodžiju na Japonskem se je z ženskimi kvalifikacijami v balvanih 11. avgusta začelo svetovno prvenstvo v športnem plezanju. V kvalifikacijah so bile uspešne štiri Slovenke od petih na startu. V torkov polfinale so se uvrstile branilka naslova Janja Garnbret, Lučka Rakovec, Mia Krampl in Urška Repušič.

SP v športnem plezanju Hačiodži 2019 | urnik tekem in prenos na TV Slovenija

Današnja slovesnost v Hačiodžiju na obrobju Tokia na Japonskem odpira svetovno prvenstvo v športnem plezanju 2019, na katerem Slovenijo zastopa 13 članov slovenske reprezentance v športnem plezanju. Objavljamo urnik tekem SP 2019 po srednjeevropskem času. TV Slovenija bo na 2. programu v živo prenašala vse finalne tekme, isti dan popoldne bodo na sporedu tudi posnetki finala.

Športni plezalci v boj za svetovna odličja in olimpijske vstopnice

Avgust bo v znamenju svetovnega prvenstva v športnem plezanju, na katerem se bo med 11. in 21. avgustom v Hačiodžiju na Japonskem pomerilo več kot 250 najuspešnejših športnih plezalcev iz 39 držav, tudi slovenska reprezentanca v športnem plezanju, ki se podaja tako v boj za svetovna odličja kot tudi za prve vstopnice za olimpijske igre Tokio 2020.

Janja Garnbret spet na stopničkah, štirje Slovenci v finalu Briancona

Slovenska športna plezalka Janja Garnbret je na tretji tekmi svetovnega pokala sezone v težavnosti v Brianconu z vrhom finalne smeri osvojila drugo mesto. Boljša je bila le Chaehyun Seo iz Južne Koreje, o zmagovalki je odločal polfinalni nastop. V finalu so nastopili kar štirje Slovenci, poleg Garnbretove še Mia Krampl, Vita Lukan in Domen Škofic.

Paraplezalni bron za Selaka na SP, uspešna tudi Glušičeva in Arh

Slovenski paraplezalec Gregor Selak si je na svetovnem prvenstvu v paraplezanju že tretjič zapored priplezal bronasto odličje, v Brianconu pa sta po svojih najboljših močeh nastopila tudi peta Tanja Glušič, ki se ji je finale izmuznil za pol giba, in Matej Arh, deseti v neprimerljivo zahtevnejši kategoriji. Včasih sreča, tokrat pa športna smola je zaznamovala letos najpomembnejšo preizkušnjo za slovensko reprezentanco v paraplezanju, ki si želi reforme tekmovalne panoge.

Slovenska trojica v boj za odličja na svetovnem prvenstvu v paraplezanju

Jutri se v Brianconu začenja svetovno prvenstvo v paraplezanju, na katerem se bo 16. in 17. julija pomerilo 210 paraplezalcev iz 24 držav. Slovenske barve bodo na najpomembnejšem paraplezalnem dogodku letošnjega leta pod vodstvom selektorja Jurija Ravnika zastopali reprezentantje Tanja Glušič, Gregor Selak in Matej Arh, ki so se z nedavnega mastersa v Imstu vrnili s tremi medaljami: Selak z zlato, Arh s srebrno in Glušičeva z bronasto.

Lučka Rakovec sedma, Janja Garnbret deveta v Chamonixu

Slovenska športna plezalka Lučka Rakovec je na drugi tekmi sezone sezone svetovnega pokala v težavnosti osvojila končno sedmo mesto, potem ko je bila v polfinalu peta. Osemnajstletnica je bila 13. julija edina slovenska finalistka v Chamonixu. Prva slovenska favoritinja za zmago Janja Garnbret je pristala tik pod mejo finala na devetem mestu.

V Villarsu se začenja svetovni pokal 2019 v težavnostnem plezanju

S tekmo v Villarsu v Švici 5. in 6. julija 2019 se začenja sezona svetovnega pokala v težavnostnem plezanju, medtem ko je balvanski pokal že končan. Na uvodni tekmi stiskamo pesti za dvanajst članov slovenske reprezentance v športnem plezanju. Sobotni polfinale in finale si lahko ogledate v prenosu v živo na spletni strani Mednarodne zveze za športno plezanje (IFSC).

Selak zlat, Arh srebrn, Glušičeva bronasta na paraplezalnem mastersu v Imstu

V Imstu v Avstriji se je 30. junija končal tradicionalni masters za paraplezalce, ki šteje za nekakšen uvod v sezono pred svetovnim prvenstvom v Brianconu, ki bo v sredini julija. Slovenska trojica je sezono začela s trojico odličij: Gregor Selak je ponovil lansko zmago, Matej Arh je stopil na drugo stopničko, Tanja Glušič pa je osvojila bron.

ŠPORTNO PLEZANJE / Idealna zmes intelektualne, telesne in duhovne telovadbe

Športno plezanje je vadba med katero treniramo celo telo. Čeprav je poudarek na moči v rokah in prstih, razgibamo tudi mišice trupa, ramen in nog. S pomočjo športnega plezanja lahko izboljšamo kondicijo, stabilnost, fleksibilnost, agilnost in ravnotežje. Ukvarjanje s tem športom pa ne vpliva le pozitivno na "fizično" telo, ampak kot vsi drugi tipi telesne aktivnosti pomaga pri izboljšanju razpoloženja in lajša depresijo ter anksioznost. Predvsem pa ponuja odličen pobeg iz vsakdanjega sveta, v katerem nas pogosto pestijo skrbi in stres. Več na: https://cms.zurnal24.si/article-preview-326778?preview_code=d9b4f241&fbclid=IwAR1kRAODIUazfHSE_76ofrfPDJjfll3BvN1SWayCPip3v0gDlnjSELiL0cg - cms.zurnal24.si

V Celju prvo državno prvenstvo v olimpijski kombinaciji športnega plezanja

Komisija za športno plezanje PZS v sodelovanju s Športnoplezalnim odsekom PD Celje Matica organizira prvo tekmo državnega prvenstva v kombinaciji za vse kategorije. Tekmovanje, ogled katerega je brezplačen, bo od petka, 14. junija, do nedelje, 16. junija 2019, v športni dvorani I. OŠ Celje in na parkirišču nasproti šole. V Sloveniji bo to premierno tekmovanje v tej disciplini športnega plezanja, v kateri se bodo najboljši plezalci pomerili tudi na olimpijskih igrah prihodnje leto v Tokiu.