Novice

Prikazano: 941 - 960 od 1438 zapisov

Pet balvanskih finalistov na mladinskem svetovnem prvenstvu v Arcu

V italijanskem Arcu se je v petek, 28. avgusta 2015, začelo mladinsko svetovno prvenstvo v športnem plezanju, na katerem se vse do 5. septembra v balvanih, težavnosti in hitrosti meri več kot 400 mladih plezalcev iz 51 držav, tudi 25 slovenskih reprezentantov. V današnji finale v balvanskem plezanju se je uvrstila slovenska peterica: Vita Lukan, Urška Repušič, Janja Garnbret, Julija Kruder in Anže Peharc.

Trije slovenski finalisti v Stavangerju

Slovenski športni plezalci so si na četrti tekmi svetovnega pokala v težavnosti v norveškem Stavangerju 21. avgusta priplezali tri finalne nastope. Za najvišja mesta se bodo potegovali Mina Markovič, Tjaša Kalan in Domen Škofic, Urban Primožič je tekmovanje sklenil na 11. mestu.

Državno prvenstvo v balvanskem plezanju 2015 – razpis

Komisija za športno plezanje PZS v sodelovanju s športno-plezalnim društvom Korenjak razpisuje 2. tekmo državnega prvenstva v balvanskem plezanju. Tekmovanje bo potekalo v vseh kategorijah in sicer v soboto, 12., in v nedeljo, 13. septembra 2015, na balvanski steni v Log-Dragomerju.

Tjaša Kalan in Janja Garnbret zmagoslavno v Mitterdorfu

Na tekmi za evropski mladinski pokal v Mitterdorfu je bila naša reprezentanca zopet edina z dvema prvima mestoma. Zanju sta poskrbeli Tjaša Kalan med mladinkami in Janja Garnbret med kadetinjami. Z dobrim plezanjem v zaključnem delu tekmovanja si je - v isti kategoriji kot Janja - drugo mesto priborila Tjaša Slemenšek.

Mina prva, Janja druga, Domen tretji v Imstu

Slovenski športni plezalci so na tretji tekmi za svetovni pokal v težavnostnem plezanju, ki je bila 31. julija in 1. avgusta 2015 v avstrijskem Imstu, navdušili s tremi kolajnami. Zmage se je po poškodbi razveselila Mina Markovič, na drugo mesto se je uvrstila mlada Janja Garnbret, v moški konkurenci pa je tretje mesto osvojil Domen Škofic.

Pet slovenskih športnih plezalcev v finalu Imsta

Na tretji tekmi za svetovni pokal v težavnosti, ki 31. julija in 1. avgusta 2015 poteka v avstrijskem Imstu, se je v sobotni finale uvrstilo kar pet slovenskih športnih plezalcev: Janja Garnbret, Mina Markovič, Tjaša Kalan, Domen Škofic in Urban Primožič.

Janja Garnbret in Anže Peharc evropska mladinska prvaka v balvanskem plezanju

Na evropskem mladinskem prvenstvu v balvanskem plezanju, ki je 21. in 22. julija 2015 potekalo v francoskem Argentieru, je slovenska mladinska reprezentanca osvojila dve zlati medalji. Kadetinja Janja Garnbret je po junijskem naslovu evropske prvakinje v težavnostnem plezanju osvojila še balvansko lovoriko, zmage med mladinci se je veselil Anže Peharc. Slovenski uspeh je dopolnilo še šest finalistov.

Razpis za vodjo športnoplezalne šole

Športnoplezalni odsek Planinskega društva Domžale objavlja razpis za vodjo športnoplezalne šole v šolskem letu 2015/2016. Vadbe oz. treningi bodo potekali na balvanski steni pri Osnovni šoli Rodica, namenjeni so izključno osnovnošolski mladini.

Mina Markovič Ime tedna na Valu 202

Športna plezalka Mina Markovič, ki je na evropskem prvenstvu v težavnostnem plezanju v Chamonixu pometla s konkurenco in osvojila naslov evropske prvakinje, prvi za Slovenijo, je postala Ime tedna na Valu 202.

Intervju na Prvem: Mina Markovič in Janja Garnbret

Športni plezalki Mina Markovič in Janja Garnbret, ki sta na uvodni tekmi za svetovni pokal v težavnostnem plezanju 12. junija v Chamonixu osvojili zlato in srebrno odličje ter postali evropski prvakinja in podprvakinja, sta bili v sredo, 15. julija 2015, ob 10.10 v Intervjuju na Prvem gostji voditelja Jureta K. Čokla. Vabljeni k poslušanju!

Zgodovinski dosežek: Mina Markovič evropska prvakinja, Janja Garnbret podprvakinja

Mina Markovič je na evropskem prvenstvu v težavnostnem plezanju v Chamonixu, ki je bilo hkrati uvodna tekma za svetovni pokal, 12. julija 2015 zmagala in osvojila naslov evropske prvakinje, Janja Garnbret je na svoji prvi tekmi v članski konkurenci osvojila 2. mesto in postala evropska podprvakinja. To je zgodovinski dosežek za slovensko športno plezanje, kajti v težavnosti še nismo imeli evropske prvakinje.

Tjaša Slemenšek najboljša v Längenfeldu

Od 4. do 5. julija 2015 je bila v avstrijskem Längenfeldu prva balvanska tekma za evropski mladinski pokal. Kadetinja Tjaša Slemenšek se je veselila svoje prve zmage na tekmah za evropski pokal, Vita Lukan pa bronaste medalje v kategoriji starejših deklic.

Novo v Planinski trgovini: plastificirani zemljevidi slovenskih Alp, alpsko cvetje in športnoplezalni vodnik

Planinska založba PZS je v sodelovanju z Geodetsko družbo izdala prve zemljevide iz serije plastificiranih planinskih kart. Za ljubitelje gorskega cvetja pa smo našo ponudbo razširili s priročnima knjižicama o alpskem cvetju Slovenije in o zdravilnih rastlinah gorskega in tudi drugega rastlinskega kraljestva. Končno pa smo se založili tudi s prvim, res popolnoma športnoplezalnim vodnikom – Plezanje po kraškem robu.

Janja Garnbret in Mia Krampl evropski mladinski prvakinji v težavnostnem plezanju

Na evropskem mladinskem prvenstvu v športnem plezanju, ki je od 12. do 14. junija 2015 potekalo v Edinburgu, je slovenska mladinska reprezentanca kot edina osvojila dve zlati medalji. Kadetinja Janja Garnbret je že tretjič zapored postala evropska prvakinja v težavnostnem plezanju, z zmago med starejšimi deklicami je prijetno presenetila Mia Krampl.