Novice

Prikazano: 101 - 120 od 1440 zapisov

Janja Garnbret edina slovenska finalistka

Janja Garnbret se je na tekmi svetovnega pokala v balvanskem plezanju v Innsbrucku prebila v četrtkov finale najboljše šesterice. V današnjem večernem polfinalu je s tremi osvojenimi balvani zasedla četrto mesto, potem ko je dopoldan postavila najboljši dosežek kvalifikacij.

Julija Kruder s tekmo sezone

Slovenska športna plezalka Julija Kruder je v polfinalu tekme svetovnega pokala v balvanskem plezanju v Brixenu v Italiji zasedla deveto mesto. Druga slovenska predstavnica Lučka Rakovec je bila 16.

Živahno planinsko vzdušje pred Planinskim domom na Kalu

V soboto, 10. junija, je bilo pred Planinskim domom na Kalu veselo, saj je Planinska zveza Slovenija v sodelovanju s PD Hrastnik pripravila velik planinski dogodek Dan slovenskih planincev. Na razglednem travniku pred domom se je zbralo tisoč dvesto nasmejanih odraslih, mladih in najmlajših planincev, turnih kolesarjev, plezalcev ter drugih ljubiteljev gora in narave iz vse Slovenije.

Upravni odbor PZS je tokrat zasedal na Planinskem domu na Kalu

Upravni odbor Planinske zveze Slovenije (UO PZS) se je v petek, 9. junija 2023, sestal na 6. seji v mandatnem obdobju 2022–2026 v Planinskem domu na Kalu, dan pred Dnevom slovenskih planincev. Najmočnejša razprava se je odprla ob zvišanju cen v planinskih kočah in stališču o gradnji vetrnih elektrarn na Pohorju.

Julija Kruder vodi po kvalifikacijah

Za športnimi plezalci so kvalifikacije tekme svetovnega pokala v balvanskem plezanju v Brixenu v Italiji. Od osmih Slovencev na startu kvalifikacij so se v polfinale uvrstili trije, Julija Kruder in Lučka Rakovec v ženski in Anže Peharc v moški konkurenci. Julija Kruder je osvojila vseh pet vrhov.

Kruder z bolečino obstal v polfinalu

Slovenski športni plezalec Jernej Kruder se ni uvrstil v večerni finale najboljše šesterice tekme svetovnega pokala v športnem plezanju v balvanih v Pragi. Dvaintridesetletni Celjan se je prvič letos uvrstil v polfinale, vendar pa njegovo plezanje danes ni zadoščalo za še en nastop. Tekmo je končal na 18. mestu.

Štirje slovenski polfinali v Pragi

Štirje Slovenci Janja Garnbret, Julija Kruder, Katja Debevec in Jernej Kruder so bili uspešni v kvalifikacijah tekme svetovnega pokala v športnem plezanju v disciplini balvani v Pragi. Za slovenski dosežek dneva je poskrbela Garnbret, ki je prvi nastop v balvanih po poškodbi palca na levi nogi končala na prvem mestu razpredelnice.

Janja Garnbret bo ta konec tedna nastopila v Pragi

Karavana svetovnega pokala v športnem plezanju se je preselila v Evropo in Praga bo od 2. do 4. junija prizorišče četrte tekme sezone svetovnega pokala v balvanskem plezanju. Po osmih mesecih bo na startu mednarodne tekme tudi svetovna in evropska prvakinja Janja Garnbret.

Akcija: moja stena!

Akcija #mojastena je vseslovenska iniciativa projekta OSP za celotno plezalno skupnost, da počisti in uredi naravna plezališča.

Jernej Kruder po nov rekord v Salt Lake City

V Salt Lake Cityju se z današnjimi kvalifikacijami začela nova tekma svetovnega pokala v športnem plezanju v balvanskem plezanju. V Utahu bodo nastopili Jernej in Julija Kruder, Katja Debevec, Lucija Tarkuš in Gregor Vezonik.