Novice

Prikazano: 81 - 100 od 1438 zapisov

Eno šesto in dve sedmi mesti v Chamonixu

Slovenski športni plezalci so v finalu tekme svetovnega pokala v težavnosti v francoskem Chamonixu zasedli eno šesto ter dve sedmi mesti. V moški konkurenci je bil Luka Potočar sedmi, v ženski pa sta bili Mia Krampl in Vita Lukan šesta oziroma sedma.

11 reprezentantov v Villars po nove uvrstitve

Svetovni pokal v športnem plezanju v disciplini težavnost se bo v petek in soboto nadaljeval v kraju Villars v Švici. Tja so se danes odpeljali tudi člani slovenske reprezentance, na čelu z olimpijsko šampionko Janjo Garnbret.

Uspešni slovenski plezalci tudi na vojaškem svetovnem prvenstvu

S sklepno slovesnostjo in podelitvijo kolajn v vipavski Vojašnici Janka Premrla Vojka se je v petek, 23. junija, v organizaciji Slovenske vojske končalo svetovno vojaško prvenstvo Mednarodnega sveta za vojaški šport (CISM) v športnem plezanju. Za slovenske športne plezalce je bilo prvenstvo zelo uspešno.

2. svetovno vojaško prvenstvo v športnem plezanju

Med 19. in 24. junijem bo v organizaciji Slovenske vojske v Kopru svetovno vojaško prvenstvo Mednarodnega sveta za vojaški šport (v nadaljevanju CISM – Conseil International du Sport Militaire) v športnem plezanju. Preko 100 udeležencev iz 12 držav se bo v moški in ženski kategoriji pomerilo v vseh treh disciplinah športnega plezanja, težavnosti, hitrosti in balvanih. Slovenijo bodo zastopali najboljši slovenski športni plezalci, pripadniki Športne enote SV: Janja Garnbret, Mia Krampl, Vita Lukan, Katja Debevec, Mina Markovič, Luka Potočar, Anže Peharc ter Igor Primc iz 15. polka vojaškega letalstva.

Manca Smrekar osvojila srebro na paraplezalski tekmi v Innsbrucku

Med 18 državami, ki so v Innsbrucku imele svoje ekipe v paraplezanju, je bila tudi slovenska. Slovenija je nastopila v tričlanski postavi, ekipo pa je vodil novi trener Luka Mužar. Najboljše se je odrezala Manca Smrekar, ki se je kot edina prebila v finale, v katerem je osvojila drugo mesto.

Janja in Mia sta finalistki nedeljske tekme

V Innsbrucku se svetovni pokal v športnem plezanju nadaljuje s tekmo v težavnosti. Janja Garnbret je že v kvalifikacijah potrdila, da je v odlični formi, v polfinalu je zasedla tretje mesto. Na finalni tekmi se ji pridružila Mia Krampl.

Slovenski oktet v večerni polfinale

V tirolski prestolnici se nadaljuje tekma svetovnega pokala v težavnostnem plezanju. Skozi kvalifikacijsko sito se je v večerni polfinale uvrstilo osem Slovencev, kar spet prinaša veselje v člansko reprezentanco. Ob 19.00 se bodo na steno podali Janja Garnbret, Lučka Rakovec, Mia Krampl, Sara Čopar, Vita LUkan in Lucija Tarkuš, med fanti pa LUka Potočar in Milan Preskar.

Julija Kruder uživa v plezanju in tekmah

25-letna Julija Kruder, ki je plezati začela že pri štirih letih, vedno znova poudarja, da ji plezanje pomeni vse. Letošnja sezona je prinesla zanjo lepe rezultate, v Innsbrucku, kjer se sezona v balvanih zaključuje, pa ni dodala zadnje kljukce. A prepričana v svoje dobro pripravljenost in vztrajnost verjame, da lahko še v letošnji sezoni športnega plezanje pokaže svoje potenciale.

Slovenska ekipa ostala brez moškega finala

V Innsbrucku se je danes nadaljevalo tekmovanje s polfinalnimi odločitvami v balvanskem plezanju. V polfinalu sta nastopila dva Slovenca, Martin Bergant in Zan Lovenjak Sudar. Žal sta z rezultati ostala v polfinalu in končala na 18. mestu.