3 medalje na evropskem mladinskem prvenstvu v težavnostnem plezanju

Za nami je finalni dan Evropskega mladinskega prvenstva v Edinburghu (Škotska – Velika Britanija, 14. in 15. 6. 2014), ki pa je bil še uspešnejši od kvalifikacij. Od šestih finalistov so se kar trije povzpeli na zmagovalni oder in tako priplezali za Slovenijo zlato, srebro in bron.
3 medalje na evropskem mladinskem prvenstvu v težavnostnem plezanju - zlata Janja, srebrni Martin in bronasta Tjaša, foto arhiv reprezentance
Janja Garnbret (Šaleški AO) je v kategoriji starejših deklic ubranila lanski naslov evropske prvakinje in naziv potrdila tudi v letu 2014. V isti kategoriji je Tjaša Slemenšek (Šaleški AO) poskrbela za dvojno slavje in dokazala, da lahko tudi v finalu pokaže, kar dosega venomer v kvalifikacijah, tako je zasedla odlično 3. mesto.

Martin Bergant (PK Škofja Loka) je danes plezal finalno smer zelo dobro in tako tudi suvereno splezal do vrha, vendar pa ga je žal nekoliko 'slabši nastop v kvalifikacijah (bil je 4.) stal zmage. Martin je zasedel 2. mesto.

V finalu so nastopili še Anže Peharc (ŠPO PD Tržič), Milan Preskar (PK Škofja Loka) in Katja Kadič (AO PD Rašica). Najbližje zmagovalnem odru je bila Katja, ki je z dobrim plezanjem zasedla 5. mesto, Anže in Milan pa sta bila 10. oz. 9.

IZJAVE: Naši najboljši so o svojem nastopu na prvenstvu povedali:

Janja, zlato
: »Po manjši napaki v drugi kvalifikacijski smeri sem se kot 5. uvrstila v finale. Po majhnem razočaranju pa sem bila trdno odločena, da to napako popravim v finalu. Za finalno smer sem bila dobro pripravljena, in polna samozavesti sem vstopila vanjo. Do tja, kjer sem padla, je bila smer zelo lepa in meni osebno pisana na kožo. Zelo sem vesela, da sem ponovno osvojila naslov evropske mladinske prvakinje in komaj čakam na nove tekme.«

Martin, srebro: »Po 4. mestu v kvalifikacijah sem vedel, da v finalu nisem mogel ničesar izgubiti. Plezal sem zelo sproščeno in našel počitek, ki ga nekateri tekmovalci niso. To mi je pomagalo smer preplezati do vrha, kar pa zaradi malo slabšega plezanja v kvalifikacijah na žalost ni bilo dovolj za zmago.«

Tjaša, bron: »Obe kvalifikacijski smeri, ki sem ju preplezala brez problema, sta mi dali motivacijo, da dobro plezanje pokažem tudi v finalu. Finalna smer mi je bila všeč. Zaradi zgrešenega oprimka pa sem izgubila možnost za nadaljevanje smeri. Vseeno sem zelo vesela 3. mesta, saj so to moje prve stopničke na evropski ravni.«