Evropsko mladinsko prvenstvo 2014, težavnost, Edinburgh – kvalifikacije

Za nami je prvi dan Evropskega mladinskega prvenstva 2014 v težavnosti in z njim zaključene kvalifikacije. Naši so ponovno dokazali, da sodijo med najboljše in tako se jih je kar šest od osmih uvrstilo v nedeljski finale.
Tjaša Slemenšek, foto arhiv Slovenske mladinske reprezentance v šp. plezanju
V kategoriji st. deklice (youth B) po kvalifikacijah vodi Tjaša Slemenšek (Šaleški AO), ki je suvereno opravila z obema smerema, Janja Garnbret (Šaleški AO), ki je prav tako preplezala obe smeri (1. in 7.), a je zaradi nevpetega kompleta pristala na 5. mestu.

V kategoriji kadetov (youth A) si je Anže Peharc (ŠPO PD Tržič) po odličnem plezanju druge smeri (15. in 4.) izboril skupno 8. mesto in postal 3. slovenski finalist.

V kategoriji mladink in mladincev (juniors) smo imeli kar 5 predstavnikov, v finale pa so se uvrstili trije. Martin Bergant (PK Škofja Loka) je zasedel 4. mesto (4. in 4.), Milan Preskar (PK Škofja Loka) (7. in 6.) je bil 7. Mladinka Katja Kadič (AO PD Rašica) je po odličnem plezanju (6. in 1.) v drugi smeri dosegla vrh in končala kvalifikacije na 6. mestu.

V finale se nista uvrstila Jera Lenardič (AO PD Kranj) (15. in 1.) in Tim Unuk (PK Laško) (15. in 6.), ki sta zasedla končno 14. oz. 12. mesto. Oba sta finale zgrešila zgolj zaradi napake v 1. smeri, ki pa je kljub dobremu plezanju v drugi smeri nista mogla nadoknaditi.

FOTOGRAFIJE kvalifikacij si lahko ogledate na Facebook strani ml. reprezentance.