Mladinsko evropsko prvenstvo - kar 9 naših finalistov!

Danes, 3. novembra 2012, so se v Franciji (Gemozac) začelo prvo mladinsko evropsko prvenstvo. Od 13-članske slovenske mladinske reprezentance se je v današnji in jutrišnji finale uvrstilo kar 9 naših najboljših.
Sergej Epih se je tudi uvrstil v finale, foto arhiv slovenske mladinske reprezentance

V FINALE 1. mladinskega evropskega prvenstva so se uvrstili (zapisani so rezultati kvalifikacij, vir: IFSC):

Starejši dečki
(42 tekmovalcev): Anže Peharc - 10.
Kadetinje (36 tekmovalk): Tjaša Kalan - 8.
Kadeti (43 tekmovalcev): Martin Bergant - 3., Gregor Vezonik - 9., Milan Preskar - 10.
Mladinke (26 tekmovalk): Tina Šušteršič - 7.
Mladinci (24 tekmovalcev): Domen Škofic - 1., Sergej Epih - 5., Jure Raztresen - 10.

Ostale uvrstitve naših reprezentantov, ki so že zaključili s tekmovanjem:

Starejše deklice (43 tekmovalk): Julija Kruder - 22.
Kadeti: Tim Unuk - 30.
Kadetinje: Živa Ledinek - 30.
Mladinke: Anja Šerbinek - 16.

Naši člani mladinske reprezentance so na letošnjih tekmah mladinskega evropskega pokala tako v težavnosti kot v balvanih dosegali odlične rezultate, prav tako na mladinskem svetovnem prvenstvu v Singapurju, od koder so prinesli domov kar 4 žlahtne medalje - zlato, srebrno in dve bronasti. Naslov svetovnega prvaka med starejšimi dečki si je zasluženo priplezal Anže Peharc iz Kovorja, naslov svetovnega mladinskega podprvaka je dosegel Domen Škofic, ki zelo uspešno nastopa tudi na članskih tekmah svetovnega pokala v težavnosti, bronasti medalji pa sta dosegla Martin Bergant med kadeti in Jure Raztresen pri mladincih.
18-letni Domen Škofic je letos lepo presenetil na tekmi svetovnega pokala (člani) v težavnosti v Atlanti, kjer se je prvič uvrstil v finale in z osmim mestom dosegel svojo najboljšo uvrstitev med člani. Na Rockmastru v kitajskem mestu Wuijang pri Šanghaju pa je dosegel izvrstno drugo mesto, na predzadnji tekmi svetovnega pokala v težavnosti 2012 pa mu je le za eno mesto zmanjkala  uvrstitev v finale.

- SP težavnost, Atlanta - DVOJNE STOPNIČKE za Slovenijo in nov EKIPNI uspeh

- Svetovno prvenstvo Pariz 2012: mlada plezalca izboljšala najboljšo moško uvrstitev na SP (z izjavami slovenskih tekmovalcev)