SP, težavnost: Uspešen začetek slovenskih plezalcev v Chamonixu

V Chamonixu (Francija) se je začela uvodna tekma svetovnega pokala v težavnostnem plezanju, na kateri je v kvalifikacijah nastopilo šest naših tekmovalcev, štirje so se uvrstili v polfinale.
Mina Markovič je suvereno startala na uvodni tekmi svetovnega pokala v težavnostnem plezanju, foto Stanko Gruden
Mina Markovič, ki je lansko sanjsko sezono kronala z zmago v skupnem seštevku svetovnega pokala v težavnosti, je v kvalifikacijah Chamonixa prepričljivo zasedla prvo mesto, saj je v obeh kvalifikacijskih smereh preplezala do vrha. Prvo mesto si je delila s še 11 tekmovalkami, ki so prav tako kot slovenska favoritinja preplezali obe smeri do vrha. Maja Vidmar, ki je imela pred Chamonixem nekoliko smole, saj se ji je ponovila poškodba sredinca na levi roki, je v kvalifikacijah zasedla 26. mesto, kar je še zadoščalo za polfinale. Tina Šuštaršič je v kvalifikacijah zasedla končno 47. mesto. Na startu je bilo v ženski konkurenci sicer 55 tekmovalk.

Pri moških, v konkurenci 54 tekmovalcev, sta se izkazala Domen Škofic in Urban Primožič, ki sta prvo kvalifikacijsko smer preplezala do vrha, v drugi sta padla na istem gibu in sta bila 18., skupno pa sta zasedla 13. mesto. Jure Bečan je v kvalifikacijah zasedel končno 44. mesto.

"Kvalifikacije niso bile nič posebnega, v obeh smereh sem prišla do vrha, led je prebit in gremo jutri naprej. Jutri bo treba plezati bolj odločno, saj pričakujem težje smeri," je povedala Markovičeva.

ženske
1. Mina Markovič (SLO)