Vita Lukan do brona v Dornbirnu

V soboto in nedeljo, 10. in 11. junija 2017, je v avstrijskem Dornbirnu potekala druga tekma za mladinski evropski pokal v težavnostnem plezanju, na kateri je Vita Lukan osvojila bronasto medaljo.
Vita Lukan do brona v Dornbirnu (foto slovenska mladinska reprezentanca v športnem plezanju)

Tokrat je slovenske barve zastopalo 15 plezalcev in plezalk. Za edino uvrstitev na zmagovalni oder je s tretjim mestom v kategoriji kadetinj poskrbela Vita Lukan (ŠPO PD Radovljica). Poleg nje so v finalu plezali še štirje člani slovenske reprezentance. S četrtim mestom se je medalji zelo približala Lucija Tarkuš (AK Slovenska Bistrica) v kategoriji starejših deklic. V kategoriji kadetov je Klemen Novak (AO PD Kranj) zasedel peto mesto, Lučka Rakovec (Lučka Rakovec) in Lana Skušek (AO PD Črnuče) pa sta v kategoriji kadetinj zasedli sedmo oz. osmo mesto.

Slovenske uvrstitve na mladinskem evropskem pokalu - Dornbirn 2017

Kadeti: 5. Klemen Novak, 12. Luka Potočar, 29. Žiga Zajc
Kadetinje: 3. Vita Lukan, 7. Lučka Rakovec, 8. Lana Skušek, 11. Urška Repušič
St. dečki: 13. Anej Batagelj,16. Andrej Polak, 23. Aljaž Resnik, 32. Grega Verbuč
St. deklice: 4. Lucija Tarkuš, 13. Maja Majcen, 16. Letija Fajfar, 26. Betka Debevec

Vsi rezultati - težavnost, mladinski evropski pokal Dornbirn 2017: STAREJŠI DEČKI, STAREJŠE DEKLICE, KADETI, KADETINJE, MLADINCI, MLADINKE

Vir: Jernej Peterlin, Friko.si