Bron za Lučko in Luko na prvi tekmi evropskega mladinskega pokala v športnem plezanju 2017

V soboto in nedeljo, 27. in 28. maja 2017, je v avstrijskem Imstu potekala prva tekma za evropski mladinski pokal v težavnostnem plezanju. Slovenska mladinska reprezentanca v športnem plezanju, ki jo je zastopalo 16 tekmovalcev, se je v domovino vrnila z dvema bronastima medaljama, ki sta ju osvojila Lučka Rakovec in Luka Potočar.
Lučka Rakovec bronasta na tekmi v Imstu (foto slovenska mladinska reprezentanca v športnem plezanju)
Za uvrstitve na najnižjo stopničko zmagovalnega odra sta poskrbela Lučka Rakovec med kadetinjami in Luka Potočar med kadeti. Med desetimi finalisti v vsaki kategoriji je poleg obeh nosilcev medalj plezalo še osem slovenskih tekmovalcev oz. tekmovalk. Najbližje medalji je bila s četrtim mestom Maja Majcen v kategoriji starejših deklic, njena sotekmovalka Lucija Tarkuš pa je zasedla sedmo mesto. V kategoriji starejših dečkov smo imeli dva finalista. Andrej Polak je zasedel šesto, Anej Batagelj pa deveto mesto. V kategoriji kadetinj je zelo močna slovenska zasedba spet pokazala, da tudi ekipno sodi med najboljše na svetu, saj so se poleg nosilke medalje v finale uvrstile tudi preostale tri tekmovalke. Urška Repušič je dosegla šesto, Vita Lukan sedmo in Lana Skušek deseto mesto. V kategoriji kadetov je v finalu plezal še Klemen Novak, ki je zasedel končno sedmo mesto.

Lučka Rakovec in Luka Potočar v Imstu z bronom v kadetski konkurenci (foto slovenska mladinska reprezentanca v športnem plezanju)

Slovenske uvrstitve na mladinskem evropskem pokalu - Imst 2017

Mladinke: 14. Tjaša Slemenšek
Kadeti: 3. Luka Potočar, 7. Klemen Novak, 30. Žiga Zajc
Kadetinje: 3. Lučka Rakovec, 6. Urška Repušič, 7. Vita Lukan, 10. Lana Skušek
St. dečki: 6. Andrej Polak, 10. Anej Batagelj, 31. Aljaž Resnik, 32. Grega Verbuč
St. deklice: 4. Maja Majcen, 7. Lucija Tarkuš, 14. Letija Fajfar, 22. Betka Debevec

Vsi rezultati težavnost Imst 2017: STAREJŠI DEČKI, STAREJŠE DEKLICE, KADETI, KADETINJE, MLADINCI, MLADINKE

Vir: Jernej Peterlin, Friko.si

Slovenska mladinska reprezentanca v športnem plezanju - člani in tekme 2017 (63 KB)