Jun182018

Lucija, Vita in Luka zlati, Lučka srebrna in Mia bronasta v Brunecku

Slovenska mladinska reprezentanca v športnem plezanju je navdušila na peti tekmi evropskega pokala 2018, ki je bila 16. in 17. junija v italijanskem Brunecku. Lucija Tarkuš, Vita Lukan in Luka Potočar so se domov vrnili z zlato medaljo, Lučka Rakovec s srebrno in Mia Krampl z bronasto.
Jun102018

Jernej Kruder v finalu Vaila tik pod stopničkami

Slovenski športni plezalec Jernej Kruder je 9. junija osvojil četrto mesto na tekmi svetovnega pokala v balvanskem plezanju v ameriškem Vailu. Kruder je bil edini slovenski predstavnik v finalu. Celjan je, kljub precejšnjemu trudu, v vsakem od finalnih balvanov je dosegel središčno točko oziroma bonus, ostal brez osvojenega vrha smeri v zahtevnem finalu.
Jun082018

Ustavi se! … premagaj strah in osvoji svoj vrh

Javna pobuda Ustavi se! letos ozavešča o različnih pojavnih oblikah strahu in njihovem premagovanju. Vas zanima, kako se s strahovi soočajo in jih premagujejo člani slovenske reprezentance v športnem plezanju?
Jun052018

In rojena je bila KOLUMNA Komisije za alpinizem

Na Komisiji za alpinizem PZS smo začeli objavljati alpinistično kolumno. Z osebno kritično mislijo želimo izpostavili in približati vse, kar je aktualnega o alpinizmu (neposredno ali posredno), širši alpinistično gorniški srenji.
Jun032018

V Tokiu prvič letos brez finala, v polfinalu Kruder, Kadićeva, Repušičeva in Peharc

V Tokiu se bo s finalom končala peta tekma svetovnega pokala v balvanskem plezanju, v katerem prvič letos ne bo slovenskega predstavnika. Nihče od štirih Slovencev v polfinalu tekme športnih plezalcev in plezalk v Hachiojiu si ni priboril uvrstitve v zadnji krog tekmovanja. Za najboljši slovenski izid je poskrbel Jernej Kruder z osmim mestom.
Maj302018

1. tekma državnega prvenstva v balvanskem plezanju 2018

Komisija za športno plezanje PZS v sodelovanju s Športno-plezalnim društvom Korenjak razpisuje 1. tekmo državnega prvenstva v balvanskem plezanju. Tekmovanje bo potekalo v vseh kategorijah in sicer v soboto, 23., in v nedeljo, 24. junija 2018, na balvanski steni v Log-Dragomerju.